אנשי חינוך

יצירת קשר
לפרטים מלאו את הפרטים או צלצלו
052-2834663

מערכות החינוך כיום מבינות כי נדרש לערוך התאמות בדרכי ההוראה בכדי להתמודד עם התופעות שהולכות ומתרחבות, בקרב התלמידים כמו למשל: חוסר מוטיבציה לבוא לבי”ס, חוסר מוטיבציה ללמוד בבי”ס, בעיות משמעת והתנהגות, חוסר שקט, תזזיות, קשב וריכוז, ילדים “שקופים” שקולם לא נשמע בכיתה, חנונים, מסורבלים בתנועתם ועוד.
מצד שני התופעות שהולכות ומתרחבות בקרב ציבור המורים כמו למשל: נשחקים מהר יותר, חוסר מוטיבציה ללמד, נעדרים יתר מהעבודה, עליה במתחים בין המורים- תלמידים והוריהם.
רוב השינויים שנערכים במערכת החינוך מתמקדים, מצד אחד בהגדלת התנועה הגופנית של הילד בשעות הלימוד במערכת החינוך כמו למשל הפרויקטים “זוזו” ו”פרחי ספורט” הפסקה פעילה וכ”ו, ומצד שני בהטמעת אמצעים טכנולוגיים בתהליך הלמידה על מנת ליצור למידה עדכנית ומשמעותית.
החינוך , ע”פ תפישת אקדמיית ורטהיים, צריך להיות בעל ראייה רחבה יותר שתקיף את מכלול הגורמים המשפעים על התפתחות הילד. ע”פ השקפתנו, הילד עומד במרכז ולא רק עולם התוכן ולכן השינויים במערכת החינוך צריכים להיות לשלב ידע ותנועה. ע”פ התפישה של למידה קואורדינטיבית , הלימוד בכיתה צריך לשלב הקניית ידע אקדמי ע”פ תכנית הלימודים, פיתוח יכולות אצל התלמיד על מנת שיוכל לתפקד ולהתנהל בסביבה אנושית תוך וויסות התפקוד בצורה מאוזנת ויציבה רגשית. ע”פ תפישה זו אין הפרדה בין תנועה ולמידה ובין למידה ותנועה, כי רק יחד ניתן להגיע לחינוך בריאותי- גופני -שכלי ורגשי.
איש החינוך כיום צריך להיות מצויד בכלים שיאפשרו לו, מצד אחד להעביר תוכן לימודי בשעור בכיתה מתוך הבנת הקשר בין תנועה ולמידה ומצד שני לגרום ליותר תלמידים להיות אקטיביים בתהליך הלמידה.
בשנים האחרונות בעולם המערבי גדלה המודעות להיות כל ילד שונה מרעהו ולחשיבות שילוב ההוראה והלמידה המבדלת המבוססת על הבנת הקואורדינציה והתפיסה החושית לעומקם.
אנחנו באקדמיית ורטהיים פיתחנו מודל למידה בתנועה קואורדינטיבית המבוסס על שיטת OCO™ ועל שלוב של מודלים קיימים להוראה וללמידה מבדלת. מודל זה יושם ומיושם הן על הפרט במסגרות תמיכה פרטניות והן בכיתות ובגני הילדים.
ע”פ מודל הלמידה שלנו, כל נושא לימודי, החל מהנושא הבסיסי ביותר בגן הילדים ועד נושאים מורכבים בגילאי חט”ב ניתנים להילמד בשלוב תנועה קואורדינטיבית.
המודל נותן לילד גירויים לכל החושים שלו, הניתנים בדרכים שונות, בכדי שהילד יוכל לשמור טוב יותר את המידע , ללמוד עם מוטיבציה גבוהה יותר, לפתח חשיבה יצירתית, וששליפת המידע תהיה איכותית יותר. בנוסף הילד לומד לפתח כישורים חברתיים, כמו שיתופי פעולה, הקשבה לזולת, קבלת השונה, עזרה לזולת. בדרך מהנה ומאתגרת הילד לומד להפנים חוקי התנהגות, הדימוי העצמי והביטחון העצמי שלו מתחזקים, הוא לומד ליישם מידע שלמד מתחום אחד על שאלות מתחום אחר ועוד. בדרך כזו גדל ילד בריא בגופו, נפשו, רגשותיו וחשיבתו.
אנחנו נותנים לך איש החינוך ידע חדשני וכלים אקטואליים להקל את ההוראה בכיתה, להתקרב לילד בסביבה המודרנית לשפר לך את המוטיבציה ללמד ולהחזיר לך את ההנאה במקצוע.

נגישות
Call Now Button