משובים ללמידה בתנועה קואורדינטיבית בשיטת OCO™

2022 מירה מורה לאנגלית  בכיתה ה-ו: “מאז שאני משלבת תנועה  בשעורים כפי שד”ר ורטהיים לימד אותנו בהשתלמות בבית הספר, הילדים כולם משתתפים, ושמתי לב שהם זוכרים יותר טוב את מה שלימדתי בשעור קודם. קצב ההתקדמות שלי עם החומר השתפר.”

2022 ענת מורה למתמטיקה בכיתות ד-ו: “אני עצמי אוהבת  לקשר את נושאי הלימוד במתמטיקה לחיי היום יום וד”ר ורטהיים נתן לי כלים נוספים איך לשלב  תנועה ויצירתיות של התלמידים יחד עם הנגשת הרלוונטיות של המתמטיקה לחיי התלמידים. השעורים שלי מתנהלים באווירת רעש וצחוקים ומעורבות של הילדים  והתוצאות הלימודיות  עולות ועולות.”

2021 טל מחנכת כיתות א-ב: “בעקבות הטמעת הלמידה בתנועה קואורדינטיבית בבית ספרי התלמידים ובמיוחד  התלמידים המתקשים מוצאים דרכים משלהם ללמוד והופתעתי לראות איך דברים פשוטים שייעץ לי ד”ר ורטהיים  גרמו לילד שלא הצליח בכיתה ב’ לזהות אותיות , תוך כמה שעורים לזהות אותיות ולהתחיל לקרוא.”

2018 גלית גננת: אני מפנה לד”ר ורטהיים ילדים שאני מזהה אצלם קשיים מגוונים , למרות שזה כרוך בטרחה של ההורים לתרגל עם הילדים בבית תרגילים ההורים והילדים עושים את המאמץ ברצון רב והתוצאות מגיעות יחסית מהר “.

2018 ג , בן 10 חיפה: ” יותר קל לי ללמוד ולזכור, למדתי היום מילים חדשות ונהניתי”

2018 גלי מנהלת חט”ב : מרק החזיר למורים את חדות ההוראה ולתלמידים את המוטיבציה ללמוד. האווירה בבית ספר שלי השתנתה לטובה וההישגים עלו משמעותית בקרב מרבית התלמידים בעיקר בקרב התלמידים שסומנו כתלמידים מתקשים”.

2018 אלה מורה למתמטיקה בחט”ב: אני חייבת לשתף, בהתחלה כששמעתי את הרעיונות של ד”ר ורטהיים ללמד בתנועה קואורדינטיבית הייתי די סקפטית. לאחר שהוא הראה לי כמה דוגמאות על חומר הלימוד שאני מלמדת התחלתי לחשוב על זה בבית . היום לאחר כשנה אני מיישמת לא מעט את העקרונות שרכשתי מד”ר ורטהיים. ראשית לא מפריע לי הרעש של התלמידים – כשהוא רעש חיובי ושנית אני רואה את המאמץ של התלמידים להבין לתרגל ואת הרצון להצליח. וכמובן התוצאות במבחנים מראות שהדרך נכונה!”

2018 דנה מורה לאנגלית : ד”ר אני חייבת לכתוב לך, אתמול לימדתי מילים באנגלית והפרוש שלהן בעברית , בדרך שלימדת אותנו, היום עשיתי בוחן פתע ולהפתעתי הילדים זכרו את מרבית המילים, רק ממה שתרגלנו אתמול בכיתה מבלי שלמדו בבית.

2018 גב’ מירי קידר מנהלת בי”ס אבישור בערד: “תוצאות המיצב במדעים הראו שיפור של למעלה מ 10% “