יועצים ופסיכולוגים חינוכיים

היועץ החינוכי והפסיכולוג החינוכי הינן דמויות במערכת החינוך אליהן המורה /הגננת/ההורים פונים כאשר יש חריגות בניהול העצמי של הילד ובוויסות העצמי שלו במצבים שונים. אלו הן הדמויות במערכת החינוך שאליהן יכול הילד/התלמיד לספר את תחושותיו, רצונותיו, פחדיו מבלי שירגיש ששופטים אותו קוגניטיבית.
היועץ החינוכי/הפסיכולוג חינוכי יכול להיות גלגל ההצלה הראשון של התלמיד ולהיות זה שבזכותו התלמיד יופנה לדרך הטיפולית הטובה והיעילה ביותר עבורו, הדרך שתסייע לו לחזור לכיתה עם כלים לווסת את ההתנהגות שלו בכיתה ועם מוטיבציה ללמוד.
בכל שנה מספר התלמידים הזקוקים לטיפולים ותרופות כדי להיות מסוגלים להתרכז הולך וגדל, מצד שני מספר התלמידים הזקוקים להקלות לימודיות גם הולך וגדל.
מסתבר שלמרבית התלמידים הללו יש גם חסכים בחלק ממרכיבי הקואורדינציה, המקשים עליהם מצד אחד להקשיב ולהתרכז ומצד שני לשבת בשקט בשיעור.בנוסף רמת הקואורדינציה משפיעה גם על הביטחון העצמי הדימוי העצמי ועל כישורים חברתיים ויציבות רגשית.
מעל שני עשורים אנו עוסקים בפעילות פרטנית עם ילדים בעלי חסכים בקואורדינציה וקשיים שונים כמו למשל בעיות קשב וריכוז, בעיות התנהגות, אחור שפתי וקשיי למידה אחרים. הפעילות שלנו נערכת לאחר שהילדים עוברים אבחון מקיף בשיטת OCO™. ההתקדמות של הילדים, המשובים של ההורים, המורים, הרופאים והמטפלים השונים, הביאה אותנו לפתח מודל הכשרתי ויישומי ללמידה בתנועה קואורדינטיבית המבוסס על פעילות בשיטת OCO™ בשלוב תכני לימוד של משרד החינוך, המציע פתרונות לתלמידים ולבתי הספר בעידן המודרני.
בעקבות יישום המודל "למידה בתנועה קואורדינטיבית בשיטת OCO™ " דיווחו מנהלים ומורות על שיפור הישגים, על שיפור בריכוז, על עליה בביטחון עצמי, על יציבות רגשית, פחות אלימות ובעיות משמעת ועל מעורבות חיובית בכיתה.
אקדמיית ורטהיים מיחסת חשיבות מרובה לפסיכולוג וליועץ בבית הספר ורואה בך את האדם שיכול בעזרת הפעילות הלא פורמלית שלך עם הילד, לתרום רבות לעיצוב הביטחון העצמי, הדימוי העצמי ולוויסות החושי שלו. לכן חשוב לנו להכיר לך את הקשר החדש יחסית בין בעיות קואורדינציה, דימוי עצמי, למידה ויציבות רגשית ולתת לך ידע יישומי וכלים בעזרת תרגילי ומשחקי קואורדינציה לפתח ולקדם את הילד.

אקדמיית ורטהיים מציעה

• קורס OCO™ המאפשר לך ליישם פעילות קואורדינטיבית בקבוצות.
• קורס Te-OCO™ המאפשר לשלב תכני לימוד בדרך הוראה בתנועה קואורדינטיבית.
• סדנאות הרצאות, והשתלמויות בנושאים:
– למידה זקוקה לתנועה
– חשיבות הקואורדינציה להתפתחות הילד
– למידה בתנועה קואורדינטיבית
– ילדים עם בעיות קשב וריכוז ותנועה קואורדינטיבית
– קואורדינציה ובריאות רגשית
– קואורדינציה וחיברות
• פעילות פרטנית לאחר אבחון בשיטת OCO™.
• לווי בית ספרי במודל למידה בתנועה קואורדינטיבית . לכל בית ספר, נערכים שינויים והתאמות במודל הכללי כך שיהיה מיטבי עבור אוכלוסיית המורים, אוכלוסיית התלמידים ואופי בית הספר. כל המודלים מבוססים על למידה בתנועה קואורדינטיבית בשלוב עקרונות ההוראה והלמידה המבדלת.