שחקן כדורגל,למה חשוב לתרגל עמידת ידיים?

שחקן כדורגל ,למה חשוב לתרגל עמידת ידיים ?

על פי הגדרת המילון  עֲמִידַת יָדַיִם  נחשבת כפעלול אקרובטי ,שבו הגוף מיוצב בתנוחה אנכית, כאשר כל כובד משקלו נתמך על ידי הידיים.

בעבר לימוד עמידת ידיים היה חלק בסיסי בשיעורי ההתעמלות וילדים רבים באו עם מיומנות זו מהבית .

כיום כאשר מגיעים לאימון של ילדים עד גיל 14 אנו מגלים ילדים עם חגורת כתפיים חלשה וכאשר מבקשים מהם לעמוד על הידיים קשה מאוד למצוא שחקנים שמסוגלים לבצע פעולה זאת, מאוד נדיר למצוא שחקן שמסוגל לעמוד\ללכת על היידים תתפלאו נתון זה רלוונטי מאוד להתפתחות של ספורטאי ומשמעותי גם לשחקן בקבוצת הבוגרים .

מרבית המאמנים ומכאן גם שחקני כדורגל או כדורסל לא מיחסים חשיבות לכוח הידיים ובמיוחד מתקשים ביציבה על הידיים (עמידת ידים ) כך שנושא זה לא מקבל זמן באימון  כיום, ברור כי אחד הקשיים של שחקנים הוא היציבה וכאשר היציבה על הידיים לא פחות חושבה לביצוע טכניקה תחת חוסר יציבה וראייה "הפוכה".

חשוב לדעת כי על מנת להיות שחקן טוב וייחודי היציבות ושיווי המשקל הם מפתח במשחקי הכדור המודרניים ,שחקן יציב פשוט טוב יותר מיריבו  בביצועים שונים הן גופניים והן טכניים ובמיוחד תחת מצבי לחץ  מצביע ד"ר ורטהיים בשיטת OCO

כבר לפני כ- שמונה שנים נעשתה השוואה של ד"ר ורטהיים בין מספר הנפילות במשחק של שחקנים והתוצאה הייתה מדהימה בליגה הישראלי יש פי 10 יותר נפילות מאשר למשל בליגה הגרמנית  למה ??

חקר הקואורדינציה בשנים האחרונות מדגישה סוגים שונים של שיווי משקל ודרכים שונות לאמן מרכיב זה כללי,ספציפי ובמצבי גוף שונים בלי ועם כדור , מחקרים אלה מצביעים כי הנחת היסוד היא שהאימון של שיווי המשקל יש לו שיטות וצורות שונות אך היציבות מושגת לא רק ע"י אימון בעזרת הרגלים , בעזרת עמידה על רגל אחת,קפיצה על רגל אחת בסיבוב וכדומה , אך  חשוב לדעת כי יציבה לא באה דרך הרגליים בלבד אלא גם ע"י היידים ובתנועות ראש שונות .

חיזוק היציבה דרך חגורת הכתפיים כמל למשל בפעולות : עמידת יידים ,הליכה על ארבע קדימה ואחורה ,עמידה של ארבע והרמת יד ורגל נגדים, השענות על קיר ודחיפה למצב אנכי ,מגוון תרגילים אלו עוזרים לפתח את היציבה הכללית של השחקן בעזרת הידיים.

בקורס המתקיים כעת הדגים  ד"ר ורטהיים בעזרת אחד המשתתפים הבדלים כאשר יש משימה ולאחריה משימה שדורשת חזרה לשיווי משקל ובמיוחד כאשר מצב הגוף הפוך התוצאה מאוד לא טובה– בעיטה לא הגיעה למסגרת השער.

אין ספק כי שחקנים ייחודיים / וירטואוזים מסוגלים לאזן בעיטה ולעמוד על הידיים – שחקנים יותר מגוונים.

בקורס בשיטת OCO   אנו מגלים את האימון המודרני בעקבות מדעי המוח . המלצה לכם ללמוד