הזיכרון המוטורי – פיתוח זיכרון ברמה גבוהה מאפשר פיתוח יצירתיות ויתרונות במשחק

 מדהים כמה אנחנו לא יודעים על האימון המודרני ועדיין רבים מתאמנים במאה ה-20  !!!

היום בקורס גילינו שוב עולם ומלואו והיה לנו אורח מדהים …

בעקבות חידושים במדעי המוח  נשאלות שאלות חדשות לתהליך בניית האימון

מי לא מכיר את המצב של תסכול כאשר אתה לא מצליח לבצע משימה שניתנה לך ע"י המאמן?

למה המון שחקנים נכנסים לאימון עם מוטיבציה נמוכה, ורבים הולכים הביתה אחרי אימון מאוכזבים מעצמם  ?  הסיבה לכך נעוצה בין היתר בכך כי מציבים לשחקן משימה אשר לא תואמת לגילו או לכישוריו ולכן לא מתרחשת אצלו למידה !

כיצד זה קורה בראש מהיבט רגשי/גופני?!  הוסבר לנו על המערכת  אשר אחראית על הפעילות הרגשית של האדם. כאשר אין התאמה מצב שכזה גורם לשחקנים יצירתיים בעיקר ל"היכבות" ולא להתקדם.

על מנת ליצור התאמה של תרגיל לשחקן חשוב להבין את 3 השלבים שנוקטים היום באימון המודרני ושיטת OCO:

הרצף הפדגוגי/דידקטי ומתודי שכיום איננו  מושתת  יותר על תורת ההתנהגות או תורת המכאניקה, אלא על ידי הבנה של תהלכי המוח בתנועה במכלול בשיטת OCO .

טעות נפוצה אצל מאמנים היא להתחיל בשלב של בחירת תרגיל (המתודיקה ), אבל נכון וחשוב להקפיד על  הרצף הנכון: תחילה  השלב הפדגוגי לאחריו השלב הדידקטי ולבסוף השלב המתודיקה.

בשיטת OCO   ד"ר ורטהיים מלמד את התלמידים בקורס איך להקפיד על הסדר הנכון של החשיבה של איך יוצרים תרגיל ולא עבודה מיתוך חיקוי ללא הבנה של מטרת התרגיל.

בשיעור האחרון ד"ר ורטהיים לקח את המדד של הזיכרון המוטורי אצל שחקן ולימד איך לבנות תרגילים ע"פ 3 השלבים הנ"ל .

פיתוח זיכרון ברמה גבוהה מאפשר פיתוח יצירתיות ויתרונות במשחק ותפקוד בתחרות.

בשיעור זה היה לנו את הכבוד לארח את שחקן העבר ומאמן נבחרת ישראל בנות עד גיל 19 בהווה, ז’אן טלסניקוב.

ז’אן שיתף אותנו בקורס מאמנים שעבר לפני מספר שבועות מטעם ההתאחדות הגרמנית. ז’אן סיפר והרחיב על השימוש הנרחב בו הגרמנים עושים מהידע האקדמאי על מנת לשפר את ההבנה של האימון המודרני שמחייב פיתוח תהליכים אינטלקטואליים באימון . ז’אן סיפר כי הקורס בגרמניה הצליח לגרום לו להיות מאורגן  יותר ולתכנן מראש אימון טוב יותר עם יכולת לשנות את תוכן האימון ע"פ בלת"מים.