מהי המילה תחושה – לילד הזה יש תחושה לאחר אין , הכיצד ?

הקורס נפתח עם חברה שרוצים ללמוד ומאוד רוצים להצליח דרך חדשנות וראשוניות !!!

האם תחושה ניתן לאמן ?

בקורס דנו היום ב"חוש השישי"  , בתחושה "עמוקה"

השבוע בקורס מדריכי קוארדינציה שנערך בהרצליה ,עם התמחות בכדורגל דנו בתחושה של שחקן

מהי הפרופריספיה , היכן היא נמצאת בגופינו ,מה תפקידה וכיצד מאמנים רכיב זה

לאחר מכן הוסברה חשיבות אימון הפרופריוספציה עבור שחקן הכדורגל ,וניתנו דוגמאות כלליות לפיתוח מרכיב זה הן בהיבט מניעתי,ספורטיבי וגם שיקומי

התלמידים נדהמו לגלות תחום שלא קיבלו עליו מידע עד כה ולגלות שיש מאחורי הביטוי :החוש השישי ,תחושה "עמוקה" ,תחושת ה"אני" מבנים אנטומיים שדורשים אימון !!!!.

בשנת 1906 גילה צארלס שרינגטון את החוש "השישי" ונתן לו את השם פרופריוספציה.

אך לא נעשה שימוש רב בתחום זה בשטח האימון הספורטיבי כי היתה  הסכמה לא מובינת היום כי דבר שיש לך או אין לך ולא ניתן לפתח אותו ובעיקר בשנים האחרונות עסקו בתחום בהיבט השיקום.

הפרופריוספציה היא אחת ממאפייני השיטה  OCO הנלמדת בקורס אך היא מורכבת היום מאוד והתפתחותה תלויה ברכיבים שונים .

אימון פרופריוספציה מבוסס על הבנה מדעית עמוקה בכדי ליישם אותה בבניית תרגילים מגוונים אך בסדר פעולות נכון אשר  מפתחים את סדר הפעולות ותחושת עוצמת המאמץ הכרוכה בתנועה והתנגדות, ומגבה  את רמת הקואורדינציה.

ישנה הבנה מדעית כי המידע בזמן אמת על מצב הגוף ומיקום איברי הגוף במקביל הוא בסיס לתנועה ורכשית מיומנות , החשובה מאוד אצל שחקן .

הפרופריוספציה. למשל מאפשרת לנו לדעת בכל שלב באיזו זוית הרגל,היד, מה המהירות הגדלת הזוית כאשר משקיעים מאמץ בתנועה או מתנגדים למאמץ מולנו .

גופנו חש זאת,בענפי הכדור ביצוע המיומנות הופך להיות תלותי בתחושה ה"עמוקה" ,אימוני פרופריוספציה יוצרים תנועה יעילה וניצול נכון של האנרגיה.

בקורס נמשיך ונלמד איך לפתח את התחושה ה"עמוקה" אצל השחקן ע"י יצירת יתרון בעזרת תחושה עמוקה ייחודית ואיזון קשיים בחושים אחרים בעזרת תחושה עמוקה .

אם ניקח את זה למגרש הכדורגל ניראה כי שחקן אשר עבד על המערכת פרופריוספציה בצורה נרחבת יהיה שחקן אשר ידע להעריך נכון ובמהירותלאיזה מרחק עליו להושיט רגל על מנת להגיע לכדור וכמה כוח להשקיע על מנת להחזיק אותו ,זהו יתרון גדול בהתמודדות על כדור.

עוד מידע באתר האקדמייה