טניס

 

חדש!! השתלמות : תחושה עמוקה - אימון פרופריוצפטיבי באימון הטניס המודרני  בהנחייתו של ד"ר מרק ורטהיים     ,להירשם לחץ כאן  .

קורס מדריכי קואורדינציה בשיטת OCO עם מיקוד בטניס במיוחד בפיתוח שחקנים צעירים בהנחייתו של ד"ר מרק ורטהיים     ,להירשם לחץ כאן  .

טניסאים צעירים כישרוניים מתקשים הרבה פעמים למצות את הפוטנציאל שלהם ולהציג ייחודיות,הדבר בולט בעיקר במשחקים.
הסיבה, בין היתר נובעת, לא רק מבעיה מנטאלית כפי שנהוג להציג, אלא ובעיקר מחוסר היכולת של הטניסאי לקשר בין יצירתיות תנועתית- טכנית עם מתן פתרונות במצבים שונים ובעיקר במצבי לחץ.
טניס הוא ספורט אישי והשחקן נדרש ליציבות תפקודית לאורך דקות ארוכות ולעיתים גם שעות.
עליו לקלוט את מהלכי היריב ולהתאים את אופי משחקו כך שיוכל לנצל נקודות תורפה של היריב על מנת לנצח.
שחקן טניס טוב צריך להיות מסוגל להפתיע את היריב ולגרום לו לצאת מאיזון.על מנת שיצליח לעושת זאת עליו להתאמן באימונים השוטפים בצורה רב גונית , לפתח יצירתיות וללמוד לתפקד תכליתית בתנאים לא אופטימאליים.

כיום מובן כי שחקן טכני בלבד יתקשה להגיע לרמות הגבוהות של הטניס.
כדי להפוך לשחקן טניס ברמה גבוהה עליו להיות בעל יכולת יצירתית ויכולת לתת פתרון תנועתי ייחודי בהתאם לאישיותו , לדרך הלמידה שלו ולתפקודו במצבי לחץ שונים.
זה אומר שבאימון אין תרגול טכני שחוזר על עצמו הרבה פעמים ואין דרישה לביצוע של טכניקה באופן מסוים בלבד.
האימון המודרני של הטניסאי צריך לכלול עבודה על מרכיבי הקואורדינציה בשילוב עם הטכניקה.
שחקני טניס מאמנים בכירים בישראל ובעולם מכירים את שיטת OCO המביאה תוצאות מהירות בשטח ויוצרת ייחודיות ויתרון לכל שחקן ע"פ דרכו .

בעקבות פעילות בשיטת OCO מאמנים ושחקנים מדווחים על שינויים תפקודיים באימון ובמיוחד במשחק, על שיפור ביצועים טכניים במשחק, על לקיחת אחריות ויוזמה לפעילויות יצירתיות ייחודיות, ועל עליה במשמעת העצמית ובמוטיבציה באימון שיטת OCO הוכחה כמשדרגת ספורטאים ומאמנים.

הורים מדווחים שבנוסף לשיפור ההישגים בכדורגל חל גם על שיפור בהישגים הלימודיים, הילד/נער מתייחס יותר ברצינות לתהליך האימון, והוא פיתח משמעת עצמית גם לאימונים בזמן החופשי.

   משובים:

  • האימונים עם ד"ר ורטהיים עוזרים לשון לשפר את הקואורדינציה ושיווי המשקל, הם תורמים להתמצאות במרחב ומחזקים את הזריזות והמהירות של השחקן. ובטניס זה חשוב מאוד.

  • עדי ניצחה חצי גמר בטייברק 10:5 ועולה מחר לגמר ארצית מול אלופת ישראל הזדמנות לומר תודה על הקואורדינציה והסבלנות" - שיא האם של עדי שפיגלמן 7.7.2009

  • אני למדתי המון ממך וקיבלתי גם פידבק מהתלמידים, נהנו מאוד! והכי חשוב למדו דברים חדשים.- אסף מאמן טניס

  • אני מרגיש טוב יותר מקצועי יותר שיש לי הרבה מה לתת לילדים אני מסתכל על דברים בצורה שונה- דני מאמן טניס

  • אני למדתי המון ממך וקיבלתי גם פידבק מהתלמידים, נהנו מאוד! והכי חשוב למדו דברים חדשים. אסף מאמן טניס