כדורגל

חדש!! השתלמות תחושה עמוקה (אימון פרופריצפטיבי) באימון השוערים המודרני בהנחייתו של ד"ר מרק ורטהיים     ,להירשם לחץ כאן  .

כדורגלנים צעירים כישרוניים מתקשים הרבה פעמים למצות את הפוטנציאל שלהם ולהציג ייחודיות,הדבר בולט בעיקר במשחקים.
הסיבה, בין היתר נובעת, לא רק מבעיה מנטאלית כפי שנהוג להציג, אלא ובעיקר מחוסר היכולת של הספורטאי לקשר בין יצירתיות תנועתית- טכנית עם מתן פתרונות במצבים שונים.
קושי זה מתגבר במצבי לחץ המאפיינים את המשחק מעצם היותו תחרות ומעצם הריבוי במצבי פתע.
כיום בקבוצות ובמועדונים המובילים בעולם הבינו כי לכל שחקן צריך שיהיה פתרון תנועתי ייחודי בהתאם לאישיותו , לדרך הלמידה שלו ולתפקודו במצבי לחץ שונים. זה אומר שבאימון אין תרגול טכני שחוזר על עצמו הרבה פעמים ואין דרישה לביצוע של טכניקה באופן אחיד ע"י כל השחקנים.
כמו כן זה דורש התאמת תרגילים וצורות אימון ותרגול התואמות את דרך הלמידה ודרך הקליטה של כל ספורטאי.
בכדי שכדורגלן ברמה גבוהה, כדורגלן המוגדר כישרוני יוכל להפוך לכדורגלן מצטיין נחוץ להפעיל ולאמן אותו בנוסף לאימון הקבוצתי , באימון פרטני ורק לאחר עריכת מבדקי כשירות ותפקוד קואורדינטיבי על מנת שאפשר יהיה להתאים את האימון הפרטני ואת האימון הקבוצתית לממצאים האישיים שהתקבלו.

מאמנים בכירים מכירים כיום בישראל ובעולם את שיטת OCO  המביאה תוצאות מהירות בשטח ויוצרת ייחודיות ויתרון לכל שחקן ע"פ דרכו .
בעקבות פעילות בשיטת OCO מאמנים ושחקנים מדווחים על שינויים תפקודיים באימון ובמיוחד במשחק, על שיפור ביצועים טכניים במשחק, על לקיחת אחריות ויוזמה לפעילויות יצירתיות ייחודיות, ועל עליה במשמעת העצמית ובמוטיבציה באימון שיטת OCO הוכחה כמשדרגת ספורטאים ומאמנים.

הורים מדווחים שבנוסף לשיפור ההישגים בכדורגל חל גם על שיפור בהישגים הלימודיים, הילד/נער מתייחס יותר ברצינות לתהליך האימון, והוא פיתח משמעת עצמית גם לאימונים בזמן החופשי.

   משובים:

  • מצוין ,חדור מוטיבציה ,מדהים מחכה כל הזמן להתאמן - ערן

  • כולנו רואים את השינוי שחל באביב (ולא רק בכדורגל). הביטחון העצמי שלו עלה מדרגה ,הוא נלחם כמו אריה על כל כדור , המאמנים מחמיאים לנו בכל פעם מחדש וכל זה בזכותך מרק ובזכות המאמן (הועבד שלך) שעושה יחד עם אביב עבודה קשה יקרה אבל מסתבר שווה.

  • בשבת האחרונה בישל גול (אל תשכח שהוא מגן ימין), ואח"כ שוב אמר לי "תודה למרק", ואני שמחתי שהוא לומד להבין את החשיבות ולהעריך אותה.- אריק

  • אני מרגיש שהרבה יותר קל לי לא לאבד את הכדור, לראות את המגרש והמסירות שלי יותר מדויקות לכל אורך האימון.- עילאי

  • אני חושב שהיום היית מתגאה בי ניצחתי את מכבי תל אביב 2-0 בחצי גמר גביע המדינה עליתי לגמר שם אנחנו נתמודד מול הפועל תל אביב שניצחה 4-1 את מכבי חיפה ברצוני להגיד לך תודה על כל מה שנתת לי ולימדת אותי ואין לי ספק שחלק גדול מההצלחה שלי נובעת מזה שאני למדתי והשתמשתי בהרבה כלים ממה שנתת לי

  • עומר עובד במסגרת התכנית מזה כשנתיים הן במסגרת אימון אישי והן ע"ב תרגול אישי. ניכר כי מזמן תחילת הפעילות נראה כי העירנות במהלך המשחק השתפרה ובמקביל גם יכולת החשיבה המהירה וההחלטות במגרש.