כדורסל

חדש!! קורס מדריכי קואורדינציה בשיטת OCO בהנחייתו של ד"ר מרק ורטהיים   ,פרטים ומעבר לדף הקורס לחץ כאן  .

כדורסלנים צעירים כישרוניים מתקשים הרבה פעמים למצות את הפוטנציאל שלהם ולהציג ייחודיות, הדבר בולט בעיקר במשחקים למשל פספוסים בקליעות בכלל ובקליעות עונשין, תנועה לא יעילה, איבודי כדור וכ"ו.
בד"כ זו איננה בעיה מנטאלית של השחקן כפי שנהוג להציג, אלא חוסר היכולת שלו לתפקד במצבי לחץ ולקשר בין יצירתיות תנועתית- טכנית עם מתן פתרונות במצבים שונים.
הקושי הזה מתגבר במצבי לחץ המאפיינים את המשחק מעצם הריבוי במצבי פתע, ובמיוחד במשחקים מכריעים או בדקות מכריעות.
כיום ידוע בעולם האימון המודרני כי פתרון הבעיה איננו טיפול פסיכולוגי אלא יצירת בסיס קואורדינטיבי נרחב לכל שחקן שיאפשר לו לייצר פתרונות תנועתיים ייחודיים בהתאם לאישיותו ,לסגנון הטכני שלו, לדרך הלמידה שלו ולתפקודו במצבי לחץ שונים שבסופו של דבר יתבטאו בתפקוד טכני תכליתי במצבי לחץ.

באימון הכדורסל המודרני לא דורשים יותר מהשחקנים תרגול טכני שחוזר על עצמו הרבה פעמים ואין דרישה לביצוע של טכניקה באופן אחיד ע"י כל השחקנים.
באימון המודרני מתאימים את התרגילים, התרגול, הגירויים וצורות האימון לדרך הלמידה ודרך הקליטה של כל ספורטאי.

בכדי שכדורסלן כישרוני יוכל להפוך לכדורסלן מצטיין נחוץ להפעיל ולאמן אותו בנוסף לאימון הקבוצתי , באימון פרטני. האימון הפרטני משמעותו לא לזרוק אלפי זריקות לסל אלא לתרגל תפקודים קואורדינטיביים תוך התאמתם לתפקודיו ולתפקידיו במשחק הכדורסל.
האימון האישי הקואורדינטיבי בשיטת OCO מתבצע לאחר עריכת מבדקי כשירות ותפקוד קואורדינטיבי כדי שאפשר יהיה להתאים את האימון הפרטני ואת האימון הקבוצתית לממצאים האישיים שהתקבלו.

שחקני כדורסל ומאמנים בכירים מכירים כיום בישראל ובעולם את שיטת OCO  המביאה תוצאות מהירות בשטח ויוצרת ייחודיות ויתרון לכל שחקן ע"פ דרכו .

בעקבות פעילות בשיטת OCO מאמנים ושחקנים מדווחים על שינויים תפקודיים באימון ובמיוחד במשחק, על שיפור ביצועים טכניים במשחק, על לקיחת אחריות ויוזמה לפעילויות יצירתיות ייחודיות, ועל עליה במשמעת העצמית ובמוטיבציה באימון שיטת OCO הוכחה כמשדרגת ספורטאים ומאמנים.

הורים מדווחים שבנוסף לשיפור ההישגים בכדורסל חל גם על שיפור בהישגים הלימודיים, הילד/נער מתייחס יותר ברצינות לתהליך האימון, והוא פיתח משמעת עצמית גם לאימונים בזמן החופשי.

   משובים:

 • לקחתי את הערות שלך ואתמול במשחק קלעתי 17 נקודות ו12 ריבואנדים- עוז בלייזר

 • תומר סיים כרגע משחק ממש טוב שיחק בערך 22 דקות קלע 14 נקודות לקח 6 ריבאונדים ועשה 3 אסיסטים

 • חייב לציין שחלק גדול מההתקדמות שלו נזקף לזכותך- יואב זיו

 • אני עבדתי עם מרק במשך שנה במהלך עונת הכדורסל 2012/2013.
  עקב עבודתנו ביחד השתפרתי מאוד ביכולותי הפיזיות והקוגנטיביות .
  היכולות המשופרות האלה קידמו אותי מאוד והוסיפו לי רבות ליכולות המשחק שלי.
  מרק השקיעה חישבה והשקעה רבה לצורך השתפרותי. אם זה בהגעה למשחקים שלי על מנת לראות באופן ישיר מה דורש שיפור ואם זה ע"י הכנה של אימונים מיוחדים המיועדים לדברים שאותם אני צריך ךשפר וגם ע"י תקשורת מתמדת בנינו ומענה לכול שאלה שהייתה לי.
  על כך אני מודה רבות למרק
  תודה רבה עוז בלייזר

 • רציתי לומר לך שאתה עושה עבודה מצויינת עם עמי, חוץ מהעובדה שהוא אוהב לבוא אליך וחוזר במצב רוח טוב, הוא משתפר בכדור סל ומוערך הרבה יותר על ידי המאמן שלו.

 • יש לך חלק רב בהתקדמות הגדולה של יפתח כבר השנה, ולדעתי ההתקדמות בשנה הבאה תגדל עוד יותר בזכות המשך העבודה שלו עמך, ההתקדמות באה לידי ביטוי לא רק באספקט הספורטיבי אלא גם בפן ההתנהגותי, בשקט הנפשי וביכולת הריכוז...